Kimler tasarımcı olabilir?

Grafik tasarım kabiliyeti olan ve yaptığı tasarımlara güvenen herkes Baskimo Tasarımcı hesabı açabilir.

Nasıl tasarım yapacağım?

Baskimo’ya Tasarımcı olarak kayıt olduktan sonra, Tasarımcı Hesabınız yönetici onayına gönderilir. Yönetici tarafından onaylanır/reddedilir ve e-posta ile bilgilendirme yapılarak tasarımcı hesabınıza giriş yapabilmeniz için gerekli yönetici paneli bilgileri sizinle paylaşılır.

Tasarımcı hesabınıza ait yönetim panelinize ayrıca, Baskimo hesabınıza giriş yaptıktan sonra, Hesabım sekmesi altında göreceğiniz "Tasarımcı Yönetici Paneli" sekmesine tıklayarak da giriş yapabilirsiniz.

Yönetici Panelinize giriş yaptıktan sonra, “Yeni Tasarım Ekle” butonuna tıklayarak istediğiniz kategoride ve istediğiniz ürün için tasarım yapmaya başlayabilirsiniz.

Kendime ait sayfam olacak mı?

Evet! Sayfanızda sizi en iyi anlatan harika bir reklam afişi yayınlayabilirsiniz.

Reklam afişi altında da Baskimo’da satışa sunduğunuz tüm şablonlar sergilenir. Sayfa adresinizi de kendiniz belirleyebilirsiniz.

Örneğin: https://www.baskimo.com/designer/benimsayfam/

Elde edeceğim geliri nasıl hesaplayabilirim?

Elde edeceğiniz gelir, sipariş tutarına göre değişecektir. Hak edeceğiniz komisyon yüzdesi %8'dİr. Komisyon oranı ekonomik piyasa koşullarına göre Baskimo tarafından güncellenebilir. Hazırladığınız tasarımla 1.000TL’lik bir ürün sipariş edildiğinde 80TL hesabınıza alacak kaydedilir. Ayrıca, şablonunuz için bir tasarım bedeli de belirleyebilirsiniz. Makul düzeyde belirlenen tasarımcı ücreti daha kolay satış anlamına gelir. Tasarım ücreti de hesabınıza alacak kaydedilir. Hazırladığınız tasarımların ilgi çekici ve kullanılabilir olması satışını kolaylaştırır ve kazancınızı arttırır.

Elde ettiğim geliri ne zaman alabilirim?

Komisyon takibini yönetici panelinizden kolaylıkla yapabilirsiniz. Komisyon ödemesi yapılabilmesi için hesabınızda en az 250TL olmalıdır. Komisyon ödemeleri her ayın son Çarşamba gününde yapılır. 

Kaç adet tasarım yapabilirim?

Baskimo Tasarımcı Hesabınız ile sınırsız sayıda tasarım yapabilirsiniz. Fakat önemli olan çok tasarım değil, müşteriler tarafından beğenilecek kaliteli tasarımlar hazırlamanızdır.

Tasarım yapabileceğim ürünler nelerdir?

Baskimo’da satışa hazır onlarca baskılı ürün vardır. Özel ebat ile sipariş verilebilen ürünler haricindeki tüm ürünler için tasarım yapabilirsiniz.

Sık tercih edilen bazı ürünler: Davetiye, Kartvizit, Sertifika, Broşür, El İlanı, Su Şişesi Etiketi, Nikah-Bebek Etiketi, Evlilik Teklifi Afişi, Kupa Bardak, Mouse Pad, Doğum Günü Afişi

Nasıl tasarım yapabilirim? (Lütfen dikkatle okuyun!)

Baskimo, Türkiye’de eşi benzeri olmayan alt yapısıyla, gelişmiş HTML5 online tasarım stüdyosuna sahiptir. Çok hızlıdır, kullanıcı dostudur. Renkleri değiştirilebilen Clipart kütüphanesi, isteğiniz doğrultusunda zenginleştirilebilen görsel kütüphanesi, simge-icon kütüphanesi, hazır şekiller, arka planlar ve gelişmiş metin özellikleri ile tasarımlarınızda kolaylık sağlayan birçok özellik içermektedir.

  • .svg, .pdf, .png, jpg görüntüleri ekleyebilirsiniz. Profesyonel tasarım programlarıyla hazırladığınız görselleri logo, arka plan, şekil vb. ayrı ayrı ekleyerek, online tasarım stüdyosunda bir araya getirebilirsiniz.
  • Online tasarım yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, müşteriler tarafından kişiselleştirilmesi gereken metinlerdir! Metinler, kişiselleştirilebilmesi için mutlaka tasarım stüdyosu metin editörü kullanılarak eklenmelidir.
  • İkinci dikkat edilmesi gereken nokta, bir metnin başka bir katman altında kalmadığından emin olunmasıdır. Örneğin Ad ve Soyad yazan bir metin, şeffaf bir katman altında kaldıysa, Baskimo’nun farklı yöntemler sunuyor olmasına rağmen müşteri o metni seçmekte zorlanabilir. 
  • Eklediğiniz nesneleri katmanlar arasında aşağı ya da yukarı alabilirsiniz.
  • Tasarımınızı bir bütün halinde eklemek yerine, her bir nesneyi ayrı ayrı ekleyin. (Örneğin, Coreldraw ya da Adobe Illustrator ile hazırladığınız tasarımı tek parça halinde kaydetmeyin. Tasarımda kullandığınız nesneleri, simgeleri ayrı ayrı objeler halinde kayıt edin ve tümünü seçtikten sonra Görsel paneline sürükleyip bırakın. Daha sonra sayfada istediğiniz gibi yerleştirin. Böylelikle tasarımınızı tercih eden bir müşteri istemediği simgeyi kaldırabilir ya da yerini değiştirebilir, tasarımı kendi isteğine göre kişiselleştirebilir. 

Tasarımlarımdan kaç defa kazanabilirim?

Tasarımlarınız her satıldığında, belirlenen oran hesabınıza alacak olarak kaydedilecektir. Herhangi bir sipariş sayısı sınırlaması yoktur.

Tasarımlarımı nasıl tanıtabilirim?

Size özel sayfa adresinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak tasarımlarınızı takipçilerinize sunabilirsiniz.

Ana Sayfa