Online tasarım programları, pratik kullanım şekilleri ve hayal ettiğiniz her türlü tasarımı gerçekleştirebilen zengin içerikleriyle karşınıza çıkar. Kupa, kartvizit, broşür, menü, sosyal medya paylaşımı gibi pek çok farklı tasarımı gerçekleştirebilen online tasarım uygulamaları ile hem kişisel hem de profesyonel tasarım ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Siz de farklı ihtiyaçlarınız için online tasarım programı arıyorsanız aşağıdaki listeye hemen göz atabilir ve tasarım ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz.
 
 

1. Canva

 
Online tasarım programları arasında ilk sıralarda bulunan Canva, Adobe Photoshop’un en ünlü rakiplerinden biridir. Hem ücretli hem ücretsiz üyelik seçenekleri bulunan Canva, tasarım denince aklınıza gelen her türlü işlemi gerçekleştirebilmenizi sağlar. Sosyal medya postu, kartvizit, kitap kapağı, poster gibi farklı tasarımlar gerçekleştirebilen Canva, aynı zamanda yapay zekâ desteğiyle görsel ve video da oluşturabilir.
Geniş bir arşive sahip olan Canva; stok fotoğraf, stok video, ikon, 2D ve 3D animasyon seçenekleriyle sınırsız bir şekilde tasarım yapabilme imkânı sunar. İçerdiği şablonlarla ihtiyaç duyduğunuz tasarıma kolayca ulaşabilmenize olanak tanıyan uygulama, özgün tasarımlar yapmak isteyenler için de farklı araçları bir arada sunar. Tek tuşla arka plan kaldırma, filtreleme, gölge ekleme gibi avantajlarıyla tasarım sürecini büyük oranda kısaltan program; dilediğiniz her formatta çıkış almanıza da olanak tanır.
 

2. Vectr

 
İddialı bir online tasarım programı olan Vectr; logo, simge, illüstrasyon gibi vektörel çalışmalar için son derece kullanışlı bir seçenek olarak karşınıza çıkar. Her türlü işletim sisteminden ve tüm tarayıcılardan girilebilen Vectr, yüksek kalitesi sayesinde profesyonel seviyede çalışma gerçekleştirmenize yardımcı olur. Zengin font seçeneği sayesinde yazı ağırlıklı tasarımlar için de ideal olan Vectr; şirketlerin ürün etiketi ve tabela gibi ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılabilir.
 
Vectr, farklı programlarla birlikte kullanılabilmesiyle öne çıkar. Bu uygulama ile hazırladığınız vektörel görselleri dilerseniz diğer online tasarım programlarında işleyebilir ve daha zengin sonuçlar elde edebilirsiniz. Farklı formatlarda çıkış almanıza olanak tanıyan programla hazırladığınız görselleri doğrudan baskıya da gönderebilirsiniz. Vectr üzerine oluşturduğunuz grafikleri zarf, cepli dosya, antetli kâğıt baskılarında da değerlendirebilirsiniz.
 
 

3.Easel.ly

 
En başarılı online tasarım uygulamaları arasında yer alan Easel.ly, tarayıcı üzerinden kullanılabilen pratik arayüzüyle dilediğiniz her türlü tasarımı kolayca gerçekleştirebilmenizi sağlar. Infografik, poster, sosyal medya postu, broşür, kartvizit gibi farklı görselleri tasarlarken faydalanabileceğiniz Easel.ly; hiçbir tasarım bilgisi gerektirmeden rahatlıkla kullanılabilir.
 
Easel.ly, içerdiği şablonlarla tasarım yapma sürecini kısaltarak zaman tasarrufu sağlar. Şablonlardaki görselleri, yazıları, fontları, renkleri ve diğer tüm detayları tek bir tıklamayla kolayca değiştirebilir ve kişiselleştirebilirsiniz. Böylece tasarım ihtiyaçlarınızı en kısa sürede karşılayabilirsiniz. Farklı formatlarda çıkış verebilen Easel.ly ile dosyalarınızı .png, .jpeg, .pdf uzantılı olarak kaydedebilirsiniz. Easel.ly ile oluşturduğunuz dosyaları dilerseniz dijital platformlarda paylaşabilir veya baskıya yollayabilirsiniz. 
 

4.Adobe Express

 
Photoshop programının mobil cihazlara ve tarayıcılara özel sürümü olan Adobe Express, her türlü tasarım için tercih edilebilir. Kendine ait font ve görsel bankasıyla tasarımlarınızı zenginleştiren Adobe Express, her boyutta tasarım yapabilmenize olanak tanır. Adobe Express, aynı zamanda otomatik ayarlama özellikleriyle de öne çıkar. Uygulama üzerinden hazırladığınız tasarımların boyutunu tek dokunuşla bir saniyede değiştirebilirsiniz. Boyut değiştirme özelliği sayesinde sosyal medya postlarınızı sosyal medya hikâyelerine dönüştürebilir, broşürlerinizi banner’a çevirebilir ve daha birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. İçerdiği animasyon karakterleri ile de size büyük avantaj sağlayan Adobe Express ile Instagram, YouTube, TikTok gibi platformlar için birbirinden özel animasyon içerikler de üretebilirsiniz.
 

5.Photoshop Express

 
Adobe imzası taşıyan en önemli uygulamalar arasında yer alan Photoshop Express, fotoğraflar üzerinde grafik tasarım çalışması yapmak isteyenler için son derece kullanışlı bir programdır. Fotoğrafların rengini ve boyutunu değiştirebilen Photoshop Express, istenmeyen objeleri silme konusunda son derece başarılıdır. Her türlü fotoğrafınıza profesyonel bir görünüm kazandırabilen Photoshop Express, yüksek çözünürlüklü işlemleriyle de size büyük avantaj sağlar.
 
Photoshop Express, fotoğrafların üzerine yazı ve görsel ekleme konusunda zengin seçenekler sunar. Fotoğrafınıza farklı etiketler yapıştırmanızı, farklı yazılar yazmanızı ve özel grafik tasarımlar hazırlamanızı mümkün kılan uygulama; pratik arayüzü sayesinde her türlü bilgisayarda tarayıcı üzerinden kolayca çalıştırılabilir. Ürünlerinizin ve hizmetlerinizin görsellerini profesyonel reklama dönüştürmenize yardımcı olan Photoshop Express, diğer Adobe programlarıyla ortaklaşa olarak da çalışabilir.
 

6.Coohom

 
Farklı bir online tasarım programı olan Coohom, üç boyutlu iç mekân görselleri oluşturmak isteyenler için ideal özelliklere sahiptir. Ev ve ofis içi görselleri oluştururken faydalanabileceğiniz Coohom, zengin seçenekleri sayesinde hayal ettiğiniz iç mekan tasarımlarını son derece gerçekçi görsellere ve videolara dönüştürür. Kişisel tasarımlarınız ya da profesyonel ihtiyaçlarınız için özgün iç mekân görüntüleri elde etmenizi sağlayan Coohom, profesyonel iç mimarlar ve dekoratörler tarafından da sıklıkla tercih edilir.
 
Coohom, dijital pazarlama alanında sıklıkla kullanılan bir uygulamadır. Program, aynı zamanda emlak, mimari ve dekorasyon sektörlerine yönelik reklam çalışmalarında da sıklıkla tercih edilir. Siz de şirketiniz veya kişisel ihtiyaçlarınız için özgün tasarımlara ihtiyaç duyuyorsanız birbirinden zengin içeriklere sahip online tasarım uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Tasarladığınız broşürleri, kartvizitleri, zarfları ve çok daha fazlasını en yüksek kaliteyle bastırmak için Baskimo’yu tercih edebilirsiniz.
 
Siz de online tasarla seçeneği sayesinde hayallerinizdeki görselleri tasarlayabilir, Baskimo ile bu görselleri baskıya dönüştürebilirsiniz.